Bu sayfayı yazdır
Çarşamba, 03 Temmuz 2019 00:00

İSKELE FESTİVALİ, HALK DANSLARI FESTİVALİ İLE DEVAM ETTİ

65814649 2913485048876038 214311373352468480 o

EN İYİ KOSTÜM ÖDÜLLERİ TÜRKİYE VE K. MAKEDONYA’NIN OLDU 
FESTİVAL 1.’LİK ÖDÜLLERİ ARJANTİN’İN OLDU 
İSKELE BELEDİYESİ HALK DANSLARI FESTİVALİ 24 YAŞINDA
51. İskele Festivali  İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali ile devam etti. Bu yıl 24. yaşını kutlayan Halk Dansları Festivali, ülkemiz ve Türkiye’nin yanı sıra Arjantin, Şili, K. Makedonya ve Kırgısiztan’dan ekipleri İskele’de buluşturdu. Geceye İskele Belediyesi Asbaşkanı İldeniz Elbasan, Meclis Üyeleri Eray Göksan, Çağlar Karadağ, İsmail Y. Osum, Huriye Kaşer, Çağan Coşkuner ve Sefa Kurukafa’nın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Etkinlik öncesi Ergazi Kadınlar Korosu da konser verdi.

EN İYİ KOSTÜM ÖDÜLLERİ TÜRKİYE VE K. MAKEDONYA’NIN OLDU 
İskele Festivali kapsamında düzenlenen Halk Dansları Festivali’nde  Geleneksel Kostüm Defilesi ve Festival Güzeli Seçimi heyecanı vardı. İskele Açık Hava Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede en iyi erkek kostüm ödülü Türkiye’nin, En iyi kadın kostüm ödülü ise K. Makedonya’nın oldu. Ödülleri Meclis Üyesi Sefa Kurukafa ile İskele Belediyesi Halk Dansları Yönetmeni Özlem Kadirağa tarafından takdim edildi.

1.’LİK ÖDÜLLERİ ARJANTİN’İN OLDU 
İskele Belediyesi 24. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nin bu yıl ki erkek ve kadın festival güzeli ödülleri Arjantin’e gitti. Erkek festival güzeli 4 numarayla yarışan Cristian Trasel, kadın festival güzeli ise yine Arjantin’den 8 numarayla yarışan Gabriela Lopez oldu. 1.’lere ödülleri İskele Belediyesi Meclis Üyesi, Kültür&Sanat Komitesi Başkanı Eray Göksan ve CIOFF K. Makedonya Başkanı Antonijo Dimitrovski ile İskele Belediyesi Asbaşkanı İldeniz Elbasan ve Burhanettin Salih tarafından verildi.

Erkek festival güzelleri
1.Cristian Trasel - ARJANTİN
2.Cemal Kağan Öztürk – TÜRKİYE
3.Viktor Krstenvski – K. MAKEDONYA

Kadın festival güzelleri
1.Gabriela Lopez – ARJANTİN
2.Blagica Pupunovska– K. MAKEDONYA
3.Valentina Abarca– ŞİLİ

Erkek İskele Güzeli
Americo Otarola- ŞİLİ

Kadın İskele Güzeli
Gülçin Rahimova – TÜRKİYE

Erkek Basın güzeli
Cristian Trasel – ARJANTİN

Kadın basın güzeli
Jeniffer Barisich – ŞİLİ

Kadın Venüs Beach güzeli
Akkant Smagulova – KAZAKİSTAN

Okunma 670 defa