İskele
slogan
slogan2

Bize Ulaşın: (0392) 444 21 22

https://www.facebook.com/iskele.belediye

 • Haravdi Sahil Düzenleme ve Kıyı Peyzaj Projesi

  iskele

  Yeşilin maviyle bütünleştiği, turizmin gözbebeği bir kıyı şeridi olan İskele'nin Haravdi bölgesinde, yerli halkın ve turistlerin denizle buluşacağı, insanların hoşça vakit geçireceği bir alan yaratıyoruz.

  proje-fotograflari

Projeler • Anasayfa
 • Bizden Size
 • "İSKELE'DE MEVSİMLER" Fotoğraf Sergisi Katılım Formu

"İSKELE'DE MEVSİMLER" FOTOĞRAF SERGİSİ

iskele

İSKELE BELEDİYESİ
"İSKELE'DE MEVSİMLER" FOTOĞRAF SERGİSİ
BAŞVURU KATILIM FORMU ve KATILIM ŞARTLARI

Başvuru Şartları

 

İskele Belediyesi II. Ödüllü Fotoğraf Sergisi

Yarışma Organizasyonu:

Yarışma, İskele Belediyesi tarafından düzenlenmiş ve yürütülecektir.

Adres; Bozdağ Sokak No:4 İskele.

Yarışmanın Konusu ve Amacı:  “İSKELE’de MEVSİMLER” teması ile İskele Belediyesi sınırları içinde yer alan bölgelerin (İskele Merkez ve köyleri; Boğaziçi, Altınova, Ağıllar, Sınırüstü, Aygün, Kuzucuk, Ötüken, Topçuköy, Ardahan, Turnalar, Yarköy, Ergazi, Kurtuluş, Kalecik, Boğaz, Boğaztepe, Cevizli Mahallesi ) doğa ve manzara fotoğraflarını çekmek sureti ile bölgenin tanıtımına katkı koymaktır.

Yarışma Kategorileri:

Yarışma, dijital ( sayısal ) veya analog kategoride Renkli veya Siyah & Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.

Yarışma Koşulları:

 1. İskele Belediyesi personeli, jüri üyeleri ve sponsorların birinci dereceden yakın akrabaları yarışmaya katılamaz.
 2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yarışmalı sergilerde ödül ve sergileme almış fotoğrafların katılımı kabul edilmeyecektir. Yarışma belge niteliği taşıyacağından, basit düzeltme ve iyileştirme işlemlerinin dışında renk, keskinlik, toz alma gibi basit işlemler yapılması; kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir.
 3. Deneysel ve Yenilikçi çalışmalar kabul edilecekir.
 4. Her katılımcı, en az 3 ( üç ) en fazla 5 ( beş ) adet Renkli veya Siyah & Beyaz fotoğraf ile katılabilir.
 5. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu beyan ve kabullere aykırı davrananlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 6. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi yapmış sayılır.
 7. Jüri değerlendirmesinde kural ihlali yaptığı anlaşılan kişi ve/veya katılımcının ödül, her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi istenir.
 8. Fotoğrafın tüm parçaları, sunulan tüm çalışmaların telif hakkını elinde tutan fotoğrafçı tarafından çekilmiş olmalıdır.
 9. Yarışmanın yararı gözetilerek, fotoğrafın sahibi olan fotoğrafçının kendisi tarafından yasaklandığı belirtilmediği sürece, gönderilen çalışmaların röprodüksiyonu basılı veya dijital katalog içinde yer alabilir. Bu durumda telif hakkı ile ilgili kurallara kesin surette uyulmalıdır. Yarışma düzenlendiği tarih itibari ile İskele Belediyesi’ne teslim edilen fotoğraf ve fotoğraflar hiçbir şekilde başka amaçlarla kullanılamaz.
 10. İskele Belediyesi, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların orijinal (JPG+RAW ) dosyalarını katılımcıdan isteme hakkına sahiptir. Sergi / sergiler bitiminden sonra geçen 45 gün içerisinde aranmayan fotoğraflardan İskele Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Bu süre içerisinde aranmayan fotoğraflar İskele Belediyesi arşivine kaldırılacaktır.
 11. Yarışma sonucu İskele Belediyesi’nin web sitesi www.iskelebelediyesi.com ile resmi Facebook hesabı www.facebook.com/iskele.belediye/ adreslerinden duyurulacak; yarışma sonuçları ayrıca katılımcıların tümüne e-posta ile bildirilecektir.

Yayın ve Telif (Kullanım) Hakkı:

 1. Yarışmada ödül ve sergileme alan fotoğrafların birer kopyası, İskele Belediyesi arşivine alınacak ve gerekli görüldüğü durumlarda fotoğraf sahibinin ismi belirtilerek, kendi yayınlarında tanıtım amaçlı ( takvim, ajanda, post kart, sosyal medya, web sitesinde vs. ) kullanılabilecektir. Ayrıca bir yıl telif hakkı telif ödenmeksizin, kullanım hakkı eser sahibiyle birlikte İskele Belediyesi’nin olacaktır.
 2. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin, olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 3. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
 4. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar, İskele Belediyesi’nin www.iskelebelediyesi.com ve kurumun resmi Facebook www.facebook.com/iskele.belediye/ sayfasında; ayrıca kuruma ait gazetede kullanma hakkına sahiptir.

 

 KATILIM ŞEKLİ

1)Elden Teslim

 • Katılımcılar gönderecekleri eserlerde 7 rakamdan oluşan tek bir rumuz kullanmalıdır.
 • Büyük zarfın üzerinde RUMUZ yazmalıdır.
 • Bu büyük zarf içerisinde;
 1. İçerisinde katılımcının iletişim bilgilerinin eksiksiz (e-mail, açık adres, telefon numarası) olduğu isimli katılım formu olmalıdır.
 2. Katılımcının kısa özgeçmişi.
 3. Her fotoğrafın arkasına katılımcının RUMUZu yazılmalıdır.
 4. Katılımcının yarışmaya katıldığı fotoğrafların sıra numaraları ile isimlerinin bulunduğu katılım listesi olmalıdır. (Örneğin; ABCDEFG rumuzlu katılımcının; 1 no’lu fotoğrafı için (Ör; A1 – Yaşlı – ABCDEFG – 30X40) , 6 no’lu fotoğrafı için (Ör; A6 – Yakışıklı – ABCDEFG – 60X80)
 5. Katılımcının tüm fotoğrafları elektronik ortamda USB’ye kayıtlı olmalıdır ve büyük kapalı zarf içerisinde teslim edilmedir.

      2)  Rumuzlu Katılım Formu

 • ZARF dışında “ Teslim Alındı ” belgesi doldurulmuş şekilde teslim edilmelidir.
 • Fotoğrafların ebatı en küçük kenarı 30 cm ve üzeri ölçülerinde olacaktır. (Ör: 30*40 – 40*50 v.b.)

TESLİM EDİLECEKLER  

En geç  20 Mart 2019 tarihinde mesai bitimine kadar ilk sayfada verilen adrese           “alındı belgesi” karşılığında elden teslim edilmelidir. Üzerinde RUMUZ yazılı kapalı büyük zarf

“Teslim Alındı” Belgesi ( Doldurulmuş Print-basılmış olarak )

 • • Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
 • • Fotoğrafların yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için İskele Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

İSKELE BELEDİYESİ II. ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF SERGİSİ ÇALIŞMA ÖDÜLLERİ

 1. Çalışma Ödülü - 2500 TL
 2. Çalışma Ödülü – 2500 TL
 3. Çalışma Ödülü – 2500 TL
 4. Sergilenmeye layık görülenlerin içerisinden seçilen fotoğraflara verilecek çeşitli mansiyon ödülleri.

SERGİLEME VE ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFLARIN BASKISI

Sergiye katılacak olan tüm fotoğrafların baskısı katılımcı tarafından 0,50 cm’lik strafor karton üzerine yukarıda verilen ölçülere göre yapılacaktır.

Sonuç Bildirimi:

Yarışma sonuçları tüm katılımcılara e-posta ve/veya telefoniyen tek tek bildirilecek, ayrıca 23 Mart 2018 Cuma günü İskele Belediyesi resmi web sitesi olan www.iskelebelediyesi.com ve kurumun resmi Facebook www.facebook.com/iskele.belediye/  sayfasındaki adreslerinden duyurulacaktır.

E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Telefon : +90 444 21 22 / 0548 810 12 54

 

 

Telif Hakkı © 2024 İskele Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.

gorunum tasarim

oneri

abone paneli